iletisim@bursainsaat.com
Bursa İnşaat
Salgın Sonrası Talep Edilen Konut Satış Fiyatı %11, Kira %6 Arttı
29.04.2020 19:50

Korona virüs salgının ülkemizde etkilerinin görülmeye başladığı 11 Mart tarihi öncesi ve sonrasındaki dönemlerde gayrimenkul satış ve kiralarında talep edilen fiyat değişimi ne oranda oldu? Salgınla birlikte yazlık ve yayla evi şeklinde ikincil konut talebine yöneliş oldu mu? Gayrimenkul değerleme platformu Endeksa’nın 1 Ocak – 11 Mart arasındaki d..

Yabancılara Online Gayrimenkul Satışı Mart Ayında 100 Milyon Lirayı Aştı
28.04.2020 13:22

Türkiye'nin önde gelen gayrimenkul markalarını temsil eden GİGDER'in Başkanı Akbal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle mart ayı itibarıyla yabancılara online satışların başladığını bildirdi. Akbal, Türkiye'ye seyahat edemeyen yabancıların ilgisini GİGDER olarak Facetime, Zoom, Skype ve Whatsapp gi..

Koronavirüs Döneminde Gayrimenkul Sektörü ve Dijitalleşme
27.04.2020 14:46

Pandemi döneminde bazı sektörlere talep artarken bazı sektörler durma noktasına geldi. İnşaat sektörü için mevcut durumu nasıl değerlendirebiliriz? Bu cevabı verileri doğru analiz ederek vermek gerekiyor. Google bize arama hacimlerini görmemiz için bazı araçlar sunuyor. En çok kullandığımız “Google Keyword Planner” a baktığım..

Gayrimenkul Tanıtımı Devlet Politikası Olmalı
23.04.2020 15:01

Gayrimenkul sektörünün büyük veri (big data), yapay zeka ve blok zinciri (blockchain) teknolojilerinin desteğiyle endeksleşerek borsalaşması amacıyla kurulan GABORAS, dijital gayrimenkul okuryazarlığıyla sektöre katkı vermeye devam ediyor. Gayrimenkul Yurtdışı Tanıtım Derneği (GİGDER) Başkanı Ömer Faruk Akbal ve WMG Advisors Gayrimenkul Yatırımları Direktör&..

BURSA İNŞAAT TV