iletisim@bursainsaat.com
Bursa İnşaat
İnşaat Malzemeleri Sanayisine COVID-19 Etkisi Arttı
05.05.2020 16:58

İnşaat malzemesi sektörünün çatı kuruluşu Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından hazırlanan ‘Nisan 2020 Sektör Raporu’nda şu tespitler yer aldı: COVID-19 salgınından ilk etkilenen sektörlerden biri olan inşaat sektöründe, mevcut işler seviyesi ile alınan yeni işler seviyeleri nisan ayında sert şekilde..

Salgın Sonrası Talep Edilen Konut Satış Fiyatı %11, Kira %6 Arttı
29.04.2020 19:50

Korona virüs salgının ülkemizde etkilerinin görülmeye başladığı 11 Mart tarihi öncesi ve sonrasındaki dönemlerde gayrimenkul satış ve kiralarında talep edilen fiyat değişimi ne oranda oldu? Salgınla birlikte yazlık ve yayla evi şeklinde ikincil konut talebine yöneliş oldu mu? Gayrimenkul değerleme platformu Endeksa’nın 1 Ocak – 11 Mart arasındaki d..

Yabancılara Online Gayrimenkul Satışı Mart Ayında 100 Milyon Lirayı Aştı
28.04.2020 13:22

Türkiye'nin önde gelen gayrimenkul markalarını temsil eden GİGDER'in Başkanı Akbal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle mart ayı itibarıyla yabancılara online satışların başladığını bildirdi. Akbal, Türkiye'ye seyahat edemeyen yabancıların ilgisini GİGDER olarak Facetime, Zoom, Skype ve Whatsapp gi..

Koronavirüs Döneminde Gayrimenkul Sektörü ve Dijitalleşme
27.04.2020 14:46

Pandemi döneminde bazı sektörlere talep artarken bazı sektörler durma noktasına geldi. İnşaat sektörü için mevcut durumu nasıl değerlendirebiliriz? Bu cevabı verileri doğru analiz ederek vermek gerekiyor. Google bize arama hacimlerini görmemiz için bazı araçlar sunuyor. En çok kullandığımız “Google Keyword Planner” a baktığım..

BURSA İNŞAAT TV