iletisim@bursainsaat.com
Bursa İnşaat
Şantiyelere Özel Denetim ve Karantina Sistemi Uygulanmalı
21.04.2020 19:16

BURSA (DÜNYA) - İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, Koronavirüs nedeniyle inşaatlarda işçi sağlığı ve güvenliği konusunda riskler bulunduğunu belirtirken, sektörün de ekonomik anlamda zor günlerden geçtiğini söyledi. Albayrak, şantiyelere özel bir denetim ve karantina sistemi uygulanması gerektiğini bildirer..

Emlakçı Enflasyonu Sona Erecek
20.04.2020 18:30

Pandemi sonrasının gayrimenkul satış sektörüne etkileri konusunda görüşlerini dile getiren Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Yönetim Kurulu Üyesi Sühran Aras, sektörde büyük bir dönüşümün başladığını söyledi. Brandayı asıp, ilanı girip müşterinin aramasını bekleme yönteminin tamamen so..

Satışlar Corona Virüs Dinlemedi
17.04.2020 09:15

A muhabirinin derlediği bilgiye göre, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın geçen yılın ikinci yarısından itibaren kademeli olarak faiz indirim sürecine girmesi, konut kredi faizlerinin de gerilemesine neden oldu. Başta kamu bankaları olmak üzere bankaların da konut faizlerinde indirime yönelmesiyle vatandaşların konuta olan ilgisi arttı. T&..

İpotekli Satışlar Gayrimenkul Sektörünü Ayakta Tuttu
16.04.2020 08:58

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mart ayı konut satış istatistiklerini açıkladı.  Türkiye genelinde konut satışları 2020 Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 3,4 oranında artarak 108 bin 670 oldu.  Konut satışlarında koronavirüs etkisi henüz hissedilmedi Gayrimenkul sektöründe 2019'un son çeyreğinde ..

BURSA İNŞAAT TV