iletisim@bursainsaat.com
Bursa İnşaat
2 Milyon Kişi Devre Mülk Mağduru Oldu
07.03.2020 13:40

TBMM'de oluşturulan, Devre Mülk ve Devre Tatil Sektöründe Yaşanan Mağduriyetleri Araştırma Komisyonunda, Türkiye'de 700 bin devre-mülk mağduru olduğu açıklandı. Mağdurların sayısı aileleriyle birlikte 2 milyon kişiye ulaşıyor. Maketten satış yapıp kaçan ya da inşaatı yarım bırakan, bin adet devre mülkü 50 bin kişiye satan ve yıl..

Kira Gelir Beyannamesi Nasıl Verilir? Nasıl Hesaplanır?
06.03.2020 15:44

Hürriyet gazetesi köşe yazarlarından Ahmet Karabıyık bugün köşesinde "Beyanname nasıl verilir?" başlıklı yazısına yer verdi. İşte yazının detayları; Kira gelirlerinin vergilendirilmesine yönelik merak edilen konuları örnek hesaplamalarla pazartesiden itibaren ayrıntılarıyla ele aldık. Yazı dizimizin son gününde artık beyannamelerin Maliye&rsq..

Konut Almak için Doğru Zaman Mı?
06.03.2020 15:05

Girişimci İş Adamları Vakfı’nın (GİV) her ay düzenlediği ‘Girişimci Buluşmaları’nın bu ayki konuğu Konutder ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas oldu. Programda katılımcılarla tecrübelerini paylaşan Elmas, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamada, “Yabancıya konut satışında performansımız fena değil. Geçen seney..

Ev Alacaklar Dikkat! 'Ucuz Konut İlanıyla...'
06.03.2020 12:19

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Aziz Koçal, AA muhabirine konuya ilişkin yaptığı açıklamada, tüketicilerin en çok yakındığı konular arasında emlakçıların doğru olmayan uygulamalarının bulunduğunu kaydederek, bu konuda kendilerine sık sık şikayet geldiğini söyledi. Koçal, e-ticaret platformlarının yaygınlaşması ve kulla..

BURSA İNŞAAT TV