iletisim@bursainsaat.com
Bursa İnşaat
Konut Almak için Doğru Zaman Mı?
06.03.2020 15:05

Girişimci İş Adamları Vakfı’nın (GİV) her ay düzenlediği ‘Girişimci Buluşmaları’nın bu ayki konuğu Konutder ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas oldu. Programda katılımcılarla tecrübelerini paylaşan Elmas, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamada, “Yabancıya konut satışında performansımız fena değil. Geçen seney..

Ev Alacaklar Dikkat! 'Ucuz Konut İlanıyla...'
06.03.2020 12:19

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Aziz Koçal, AA muhabirine konuya ilişkin yaptığı açıklamada, tüketicilerin en çok yakındığı konular arasında emlakçıların doğru olmayan uygulamalarının bulunduğunu kaydederek, bu konuda kendilerine sık sık şikayet geldiğini söyledi. Koçal, e-ticaret platformlarının yaygınlaşması ve kulla..

İnşaat Sektörü ile Büyüme Arasındaki İlişki Koptu
05.03.2020 02:00

EKONOMİ SERVİSİ İnşaat malzemesi sektörünün çatı kuruluşu Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. ‘Türkiye İMSAD Şubat 2020 Sektör Raporu’na göre; inşaat sektörünün yüzde 8..

Emlakçıyla Sözleşme İmzalarken Dikkat!
04.03.2020 12:04

Emlakçıyla yapılan sözleşmelerde mülk sahibinin imzasının olma şartı aranmıyor. İddiaya göre, bir dairenin satımı için mülk sahibiyle tellallık sözleşmesi imzalayan emlakçı, daireye alıcı buldu. Satıştan sonra emlakçı, sözleşmede belirtilen satış miktarının yüzde 3 oranındaki komisyon ücretini alamadı. Bursa'da alacağını..

BURSA İNŞAAT TV