iletisim@bursainsaat.com
Bursa İnşaat
Bursa'da Lodos Duvarları Yıktı
05.02.2020 10:49

Nilüfer ilçesi Çalı mahallesinde bulunan 4 katlı inşaat halindeki binanın hafif malzemeden örülmüş duvarları caddeye ve yan binanın bahçesine yıkıldı. Vatandaşlar duydukları şiddetli sesle birlikte kendini dışarı attı. Duvarların yıkılmasıyla birlikte cadde molozlarla kaplanırken Nilüfer Belediye ekipleri bölgeye ulaşarak yolu kapatan enkazı iş ma..

Atatürk Stadı Bölgesinde Yeni Planlama
05.02.2020 09:58

Nüfusu 3 milyonu aşan Bursa "yeşil" unvanını giderek kaybederken, şehrin göbeğinde kalan yeşil alanların korunması ve geliştirilmesi daha da önem kazanıyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yıkılan Atatürk Stadı yerine yapılan Millet Bahçesi ile Kültürpark ve Merinos'u da kapsayan bölge için yeni bir planlam..

Dağyenice'yi Kazanan Belli Oldu
31.01.2020 11:18

Bursa Hakimiyet Gazetesi Köşe Yazarı İlhami Yıldız, Dağyenice konusunda yaşanan gelişmeleri köşesine ele aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın seçim vaatleri içerisinde yer alan Dağyenice için geçtiğimiz gün ihaleye çıkıldığını dile getiren İlhami Yıldız, "Beklenen ihaleye dosya alan üç firma da katı..

Bursa İçin Olağanüstü Hal
31.01.2020 10:15

Bursa'nın yapı stoğunun gün geçtikçe eskidiğini ve dayanıklılığının azaldığını dile getiren Sedat Kızılcıklı, kentsel dönüşümde 'belediye-müteahhit-vatandaş' üçgeninin sağlıklı kurulamadığını söyledi. Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz'a konuşan Kızılcıklı, "Vatandaşımız cebinden hiç para çıkmadan, ha..

BURSA İNŞAAT TV