iletisim@bursainsaat.com
Bursa İnşaat

Dağyenice'yi Kazanan Belli Oldu

Bursa'nın doğal güzelliklerinden olan ve şehrin turizm potansiyeline katkı yapması beklenen Dağyenice için ihaleye çıkıldı.

Kaynak : enbursa.com
31 Ocak 2020 Cuma, 11:18
1657 Görüntülenme
Dağyenice'yi Kazanan Belli Oldu

Bursa Hakimiyet Gazetesi Köşe Yazarı İlhami Yıldız, Dağyenice konusunda yaşanan gelişmeleri köşesine ele aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın seçim vaatleri içerisinde yer alan Dağyenice için geçtiğimiz gün ihaleye çıkıldığını dile getiren İlhami Yıldız,

"Beklenen ihaleye dosya alan üç firma da katıldı.
O firmalar Bursalı İş İnsanı Nurcan Özdemir'in sahibi olduğu İzonur Ltd. Öte yandan TURSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya'nın sahibi olduğu Deman Tur ve Beşortak Ltd Şti.
İlk turda 1 milyon 210 bin TL+KDV ile en düşük teklifi veren Beşortak Ltd Şti elendi.
Geriye kalan İzonur Ltd Şti ve Deman Tur arasında yaşanan çekişme son tura kadar devam etti.
Sonuçta Bursalı İş İnsanı Nurcan Özdemir'in sahibi olduğu İzonur Ltd ihaleyi 1 milyon 870 bin TL +KDV gibi bir rakama kazanmış oldu" dedi.

Yıldız'ın köşe yazısı, şu ifadelerle devam etti:

"Şimdi ne olacak?
Telefonla görüştüğüm Nurcan Özdemir oldukça heyecanlıydı. Bursa' ya çok güzel bir tesis kazandırıyoruz. İnşallah en kısa zamanda çalışmalara başlayacağız dedi.
Öte yandan;
Sözleşmenin imzalanmasının ardından ihaleyi kazanan firma, A Tipi Mesire Alanı için 6 ay içinde revizyon projeyi BURFAŞ'a teslim edecek.
Ardından en geç 36 aya kadar alanı faaliyete sokmuş olacak.
Bunun dışında olan mali yükümlülükler içinde ikinci yılın kirasını peşin ödeyecek. Yine toplam ihale bedelinin yüzde 6'sı kadar kesin teminat BURFAŞ'a verilecek.
Sonuç olarak baktığımızda olası bir cayma durumunda 240 bin TL'lik geçici teminat yanacak. Bunun yanı sıra BURFAŞ ihaleye çıktığı bedelin iki katından daha fazla bir rakama yeri kiraya vermiş oluyor.
Bittiğinde Bursa güzel bir tesis kazanmış olacak.
Bundan sonra bize düşen süreci takip etmek,"